ŞİRKET PROFİLİ


Trio Zirai ve Motorlu Araçlar Tic. A.Ş.


Trio Zirai ve Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. 2005 yılının 7. ayında, karada farklı duyguları yaşamak isteyen doğa tutkunlarının heyecanlarını canlı tutmak ve onlara farklı alternatifler sunmak amacıyla “Marintek Şirketler Grubu” çatısı altında kuruldu. Trio A.Ş. bu amaçla sektörünün lideri Polaris markasının Türkiye distribütörü oldu ve liderlerin uzmanlığını, gereksinimleri karşılamadaki hassasiyetini, her isteğe cevap verebilecek çeşitliliğini kullanıcılarının beğenisine sundu. Kısacası insanların zevklerine hitap etmenin, amatör tutkuların doğurduğu isteklerin ancak profesyonel bir yaklaşımla giderilebileceği misyonu ile sektörünün içerisinde yerini aldı.

Trio Zirai ve Motorlu Araçlar Tic. A.Ş., ABD merkezli Polaris Inc.’in ürettiği Polaris marka ATV (all terrain vehicle –dört tekerlekli arazi motosikleti), Ranger (genel kullanım amaçlı arazi araçları), Kar Motosikletlerinin ve yine Polaris’in üretimi GEM elektrikli araçlarının Türkiye distribütörlüğünü sürdürmektedir. Çok geniş bir ürün yelpazesinde kullanıcılarına seslenen Polaris’in zengin model ve aksesuar çeşitleri, koruyucu giysileri, yedek parçaları yukarıda sözünü ettiğimiz Trio misyonu çerçevesinde kullanıcılarına sunulmaktadır. Trio, doğa koşullarında çalışanlardan ya da amatör doğa tutkunlarından gelebilecek her tür isteklere cevap verebilmek amacı ile araç, aksesuar ve yedek parça gereksinimlerini stoktan teslim mantığı ile karşılamaktadır.

Trio tüm bu işlemleri gerçekleştirirken konusu ile ilgili uluslar arası alanda düzenlenen tüm fuar ve tanıtım toplantılarına katılmakta ve iş geliştirme konusunda yurt dışı bağlantılarını sürekli geliştirmektedir. Trio’nun satış, satış destek elemanları tüm bu organizasyonlara gönderilmekte, fabrika gezileri ile teknolojik birikim geliştirilmekte ve güncellenmektedir. Trio’nun bayi ve servis organizasyonu da her yıl eğitime alınarak yeni modeller ve yeni teknolojiler konusunda bilgilendirilmektedir.

Trio’nun İstanbul, Kızıltoprak’taki merkezi güncel yazılım ve donanıma sahip çağdaş bir alt yapıya sahiptir. Tüm Trio çalışanları mesaileri boyunca kesintisiz olarak kablolu veya kablosuz internet erişimine sahiptirler. Tüm Trio çalışanlarına Trio’nun tahsis ettiği cep telefonları ile 7 gün 24 saat ulaşılabilmektedir.

Trio’nun çok genç bir şirket olması, alanında dünya lideri olan markaların distribütörü olmasına engel olmamıştır. Aksine Trio’nun hepsi alanının uzmanı, profesyonel, amatör ruhla kullanıcılarına yaklaşan ve tutkularına en uygun cevabı veren kadrolara sahip olması, dünya markalarının kendisini tercih etmesinin etkeni olmuştur.

Trio Zirai ve Motorlu Araçlar Tic. A.Ş.’ye erişim bilgileri ise şu şekildedir:
Adres: Bağdat Caddesi No: 33, 34724 Kızıltoprak - İstanbul
Telefon: 0216.450 14 60, Faks:0216.450 24 60
E-posta: trio@triospor.com, web: www.triospor.com


POLARIS INDUSTRIES Inc.


Polaris Industries Inc. 1954 yılında ABD’nin Minnesota eyaletinde Edgar Hetteen tarafından kurulmuştur. Şirket dünyanın ilk kar motosikletini 1956 yılında, ilk ATV’sini 1985 yılında, ilk Ranger’ını da 1999 yılında üretmiştir.

Polaris ürün yelpazesini geliştirirken, sektörünün lideri olmasını sağlayan bir dizi yeniliğe imza atmıştır. Kar motosikletlerinde ilk bağımsız ön süspansiyon, ATV’lerde gerçek anlamda ilk 4x4 aktarma sistemi, ilk bağımsız ön-arka süspansiyonlar, ilk EFI motor, ilk askeri amaçlı ATV, ilk yan yana spor aracı “RZR”, ilk elektrikli arazi aracı Ranger EV, ilk direksiyonlu ATV “Polaris ACE” gibi daha onlarcası sayılabilecek yenilikler Polaris tarafından kullanıcılarına sunulmuştur.

Polaris Industries Inc.’in merkezi Minnesota eyaletinin Medina şehrinde bulunmaktadır. Polaris’in mühendislik, üretim, dağıtım ve eğitim tesisleri ise ABD’nin Minnesota eyaletinin Roseau, Wisconsin eyaletinin Osceola, Iowa eyaletinin Spirit Lake, Güney Dakota eyaletinin Vermillon, Fransa’nın Passy, Avustralya’nın Victoria eyaletinin Ballarat, Yeni Zelanda’nın Rangiora, İngiltere’nin Warwickshire bölgesinin Coleshill, İsveç’in Östersund, Norveç’in Askim, Almanya’nın Frankfurt şehirlerindedir. Polaris’in Kanada operasyonları ise Winnipeg’de sürdürülmektedir. Ayrıca Meksika’da ve 23 Eylül 2014’te Polonya’da hizmete başlayan üretim tesisleri bulunmaktadır. Polaris’in tüm çalışanları Polaris hisselerine sahiptir. Yani tüm Polaris çalışanları şirkete ortaktır.

Polaris mükemmel ürünler yapmayı sadece bir iş değil, bir yaşam tarzı olarak görmektedir. Polaris başarısının anahtarını, çalışanlarının etik değerlerinde yattığına inanmaktadır. Polaris Performans Yönetimi Program, bunu sıradan bir bağlılık olmadığını kanıtlamak için çalışanlarının şu şirket değerlerini ne kadar iyi temsil ettiklerine göre değerlendirir:

Takım oyuncusu – Yenilikçi – Gelişmeye açık – Müşteri odaklı – Lider – Birleştirici – Mükemmele tutkun – Problem çözücü

Polaris geçmiş 60 yılına şahitlik eden özel bir merkeze de sahiptir. Minnesota eyaletinin Roseau şehrinde bulunan ve “Polaris Deneyim Merkezi” adındaki bu merkezde mini bir sinema salonu, etkileşimli video tanıtım bölümü, geçmişten günümüze Polaris araçları, eski giyse koleksiyonu, çalışan motor kesitleri ve hediye mağazası gibi bölümler bulunmaktadır.

Polaris, GEM elektrikli araçlar bölümünü Chrysler’dan satın aldıktan sonra elektrikli araçlar üzerindeki yatırımlarını Fransız Goupil Industrie SA ve Aixam Mega S.A.S.’ı satın alarak devam ettirmiştir. Polaris, orijinal yedek parça, araç aksesuarları ile sürüş ve günlük kullanım giysilerini Polaris markası altında sunduğu gibi, Klim marka giysileri, Kolpin ve Cycle Country marka ORV aksesuarlarını da kullanıcılarına sunmaktadır. Polaris bugün, satışlar bazında 4 milyar ABD Dolarına yakın bir hacimle sektör liderliğini tartışmasız olarak sürdürmektedir.

Polaris off-road araçları kontrolü zor ve tehlikeli olabilecek araçlardır ve trafikte kullanıma uygun değildir. Sürücü en az 16 yaşını doldurmuş ve geçerli bir sürücü belgesine sahip olmalıdır. Sürücü haricindeki yolcular ise en 12 yaşını doldurmuş olmalıdır. Tüm sürücüler muhakkak kask, gözlük ve tüm koruyucu kıyafetlerini kullanmalıdırlar. Her zaman (araç donanımına göre) emniyet kemerlerini ve kabin ağlarını ve ya kapıları kullanınız. Güvenliğiniz için yüksek hız ve keskin dönüşlerden kaçınınız. Kesinlikle alkollü ve ya ilaç etkisi altında iken kullanmayınız. Tüm sürücler muhakkak temel eğitim kursunu almalıdırlar. Detaylı bilgi için 0 216 450 14 60 telefondan bize ulaşabilirsiniz. ©2015 Trio Zirai ve Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. / Polaris Industries Inc. Türkiye Distribütörü